Më pak vrasje, por më shumë drogë dhe falsifikim parash gjatë vitit 2017 në rajonin e Prishtinës - Bota Sot
Më pak vrasje, por më shumë drogë dhe falsifikim parash gjatë vitit 2017 në rajonin e Prishtinës

Prishtina

Më pak vrasje, por më shumë drogë dhe falsifikim parash gjatë vitit 2017 në rajonin e Prishtinës

Më: 6 mars 2018 Në ora: 15:47
Policia e Kosovës

Sipas një analize vjetore (janar-dhjetor 2017) të Drejtorisë Rajonale të Policisë – Prishtinë, mbështetur në vlerësimet mujore e vjetore të bëra nga të gjitha stacionet dhe njësitë e rajonit si dhe nga vlerësimi përfundimtar vjetor i kryer në nivelin rajonal është konstatuar se rendi dhe siguria publike në territorin e rajonit të Prishtinës është brenda parametrave normal e të qëndrueshëm.

“Për këtë periudhë analizuese (vitin 2017) janë evidentuar nga policia 19’358 raste, nga të cilat janë hetuar, zbuluar dhe përcjellë në institucionet përkatëse, 67,99 % e tyre, janë goditur dhjetëra grupe e rrjete kriminale dhe janë arrestuar 2’259 persona si të dyshuar për vepra të ndryshme”, thuhet në raport.

Lajmin e plotë mund ta lexoni te Mediat Shqiptare, duke klikuar KËTU.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test