Ja çfarë ajri kemi sonte në Prishtinë - Bota Sot
Ja çfarë ajri kemi sonte në Prishtinë

Prishtina

Ja çfarë ajri kemi sonte në Prishtinë

Më: 6 nëntor 2018 Në ora: 22:45
Prishtinë

Prishtina sot është mbuluar nga ajri i ndotur.

Sipas matjeve të Ambasadës amerikane në Prishtinë, ajri sonte është në shkallën më të lartë të ndotjes, që nga dimri i kaluar, raporton KosovaPress.

Tani ajri është në shifrën 161 (i dëmshëm). Kurse nga matjet e orës 19:00, shkalla e ndotjes ishte në 166.

Ndotja e ajrit është shkaktuar pas rënies së temperaturave, por edhe për shkak të mungesës së erërave, të cilat e largojnë tymin e shkaktuar nga ndotësit e ndryshëm, si nga KEK-u, përdorimi i lëndëve djegëse për ngrohje dhe ndotja nga veturat.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...