Kjo është shtatorja e Skënderbeut që do të zbulohet nesër në Prizren

Prizreni

Kjo është shtatorja e Skënderbeut që do të zbulohet nesër në Prizren

Më: 27 nëntor 2020 Në ora: 21:11
Shtatorja e Skënderbeut që do të zbulohet nesër në Prizren

Heroit kombëtar Gjergj Kastriotit – Skënderbeut, po i ngritët shtatorja edhe në qytetin e Prizrenit për ndër të 28 nëntorit.

Kjo shtatore do të zbulohet nesër në ditën e flamurit.

Media ka siguruar fotografi të shtatores derisa vendoset për t’u zbuluar nesër.

Shtatorja e Gjergj Kastriotit – Skënderbeut është e vendosur edhe në sheshin e Prishtinës. Shtatore dhe buste të tij gjejmë anë e kënd qyteteve shqiptare, e edhe më gjerë në rrafshin ndërkombëtar.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat