Pas vdekjes së 15 vjeçarit në Prizren, organizohet protestë, ndërpritet mësimi për 2 orë

Prizreni

Pas vdekjes së 15 vjeçarit në Prizren, organizohet protestë, ndërpritet mësimi për 2 orë

Më: 18 janar 2021 Në ora: 13:18
Foto nga vendi i ngjarjes

Një lajm i rëndë ka tronditur Prizrenin mëngjesin e sotëm. Një 15 vjeçar është privuar nga jeta, pas një përleshje mes 5 personave të gjithë të mitur.

Ndërsa për këtë rast nesër banorët e lagjes “Bajram Curri” së bashku me shkollat që janë përreth rrugës “Ylber Fanaj”, kanë vendosur që të mbajnë protestë në mëngjesin e nesërm duke bojkotuar për 2 orë mësimin.

Kjo do të bëhet për shkak se siç kanë thënë banorët të neglizhencës së insitucioneve.

Njoftimi i plotë

Pas rastit tragjik qe ka ndodhur ne afërsi te shkollave,ku një i moshës 15 vjeqar ka humbur jetën,në bashkpunim me drejtorët e shkollave,Nesër me datë 19.01.2021 do behet nje protest lidhur me neglizhencen e instucioneve siq eshte Policia,protesta do fillon nga orët e para te mengjesit duke vazhduar me 2 orë bojkot të mesimit,fillimisht ju ftojmë te gjithë prindëve qe neser te dilni në mengjes ne orët e para duke filluar qysh nga ora 08:00 sepse raste te tilla nuk duhet perseritur!

Familjarëve te ndjerit ju shprehim ngushllime më te sinqerta zoti ju ndihmoftë dhe ju lehtsoft kete dhimbje!

Me respekt Stafi Faqes ne bashkpunim me Drejtorët e Shkollave të Lagjes!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat