Zafa tregon se çka po e ndalon të shkruajë poezi

Prizreni

Zafa tregon se çka po e ndalon të shkruajë poezi

Më: 28 gusht 2021 Në ora: 00:20
Zafir Berisha

Kandidati për kryetar të Prizrenit nga radhët e Nismës Socialdemokrate, Zafir Berisha, vazhdon të qëndrojë në fshat i vetëm.

Ai, për emisionin ‘Natë Vere’ ka thënë se fshati e inspiron të shkruajë poezi, por se has në një problem.

“Kur qetësinë e prishin cicërimat e zogjve është një nder i veçantë, sa që nganjëherë të jipet me shkru një poezi, por unë zakonisht letrat po i lë mbrenda dhe deri po shkoj me i marrë po i harroj. Nuk kam shumë prirje të shkruaj poezi”, ka thënë ai.

Ai ka konfirmuar edhe se do jetë pjesë e garës për Prizrenin në zgjedhjet e 17 tetorit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat