Prizren, qytetari dorëzon në polici të hollat e gjetura

Prizreni

Prizren, qytetari dorëzon në polici të hollat e gjetura

Më: 9 shtator 2021 Në ora: 09:03
Foto ilustrim

Një qytetar nga Prizreni, F.H, ka gjetur një shumë të caktuar të hollave në rrugën “Zahir Pajaziti” në Prizren.

Ai menjëherë e ka njoftuar policinë dhe të hollat e gjetura i ka dorëzuar në stacionin policor të Prizrenit.

“Kjo shumë e të hollave deri më tani nuk dihet se kujt i takojnë (i kanë humbur). Lusim, pronarin e  vërtetë të këtyre të hollave, të paraqitet në stacionin policor në Prizren dhe të vërtetohet pronësia për t’ia dorëzuar ato”, thuhet në njoftim.

Me këtë rast, Drejtoria Rajonale e Policisë në Prizren e ka falënderuar qytetarin F H, për gjestin human dhe shembullorë me rastin e dorëzimit të hollave të gjetura në stacionin e policisë. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat