Aksident me fatalitet, Policia e Kosovës kërkon ndihmë nga qytetarët për identifikimin e viktimës

Prizreni

Aksident me fatalitet, Policia e Kosovës kërkon ndihmë nga qytetarët për identifikimin e viktimës

Më: 20 shtator 2021 Në ora: 17:09
Foto

Me datë 19.09.2021 rreth orës 21:30 min, Policia e Kosovës ka  pranuar një informatë se rrugën “Brigada 125”, ne lagjen  “Bajram Curri” në Prizren, ka ndodhe një aksident trafiku, ku dyshohet se është godit një këmbësore.

Deri tek aksidenti i trafikut dyshohet se kishte ardhur, derisa i dyshuari S.G m/sh  i lindur me 1964, ishte duke e drejtuar automjetin Mercedes C220, me targa vendore, me ngjyrë  hiri,  dhe ishte duke lëvizë në drejtimin e rrugës Vermicë-Prizren, vozitësi për shkaqe deri tani të pa njohura  godet këmbësoren qe ishte duke kaluar nga ana e djathtë në të majtë.

Si pasoj e këtij aksident këmbësorja ka marr lëndime të rënda.

E lënduara me urgjencë dërgohet në spitalin rajonal të Prizrenit ku në repartin e emergjencës  edhe për kundër ndihmës mjekët kanë mund vetëm me e konstatuar  vdekjen si pasoj e lëndimeve të pësuara në aksident.

Në vend të ngjarjes kanë dal njësitet relevante, shefi i hetimeve të trafikut, prokurori i shtetit dhe  eksperti i komunikacionit ku me urdhër te prokurorit i dyshuar ndalet në mbajtje për 48 orë, ndërsa trupi i pa jetë i viktimës dërgohet për autopsi në IML në Prishtinë.

Me rast janë duke u marr hetuesit e njësisë rajonal të trafikut në Prizren.

Policia thotë se për shkak që këmbësorja (femër) nuk posedon asnjë dokument identifikimi ende nuk është arritur të bëhet identifikimi i saj.

“Luten të gjithë ata që kanë njohuri  për  identitetin e saj të lajmërohen në njësinë e trafikut rajonal ne Prizren”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat