Totaj: Gjatë qeverisjes sonë gjysma e drejtorive do të udhëhiqen nga gratë

Prizreni

Totaj: Gjatë qeverisjes sonë gjysma e drejtorive do të udhëhiqen nga gratë

Më: 12 tetor 2021 Në ora: 17:45
Pamje nga vizita

Kandidati i PDK-së për kryetar të Prizrenit, Shaqir Totaj, së bashku me bashkëshorten e tij, nënkryetaren e PDK-së Vlora Çitaku dhe deputeten Blerta Deliu, kanë zhvilluar takime të shumta me biznese të ndryshme në “Abi Çarshi”.

Totaj thekson se gratë e PDK-së kanë një rol të pazëvendësueshëm dhe kontributi i tyre është i jashtëzakonshëm për fitoren në zgjedhjet e 17 tetorit.

Ai tutje ka thënë se gjatë qeverisjes së tyre shumica e drejtorive do të udhëhiqen nga gratë

“Gruaja e angazhuar është shtyllë e një shoqërie të qëndrueshme e të barabartë. Ne do të kujdesemi që barazia gjinore të respektohet gjatë mandatit tonë nëpër institucionet komunale. Përveç planeve konkrete në fuqizimin e gruas, gjatë qeverisjes sonë gjysma e drejtorive do të udhëhiqen nga gratë. Sepse vetëm bashkë e ndërtojmë Prizrenin e të gjithëve’ shkruan Totaj.

Postimi i plotë:

Bashkëshortja Flutura së bashku me nënkryetaren Vlora Çitaku, deputeten tonë Blerta Deliu-Kodra, ish-deputetën nga Prizreni, Luljeta Gutaj-Veselaj e kandidatet tona për asamble, realizuan takime të shumta me biznese të ndryshme në “Abi Çarshi”. Gratë e PDK-së kanë një rol të pazëvendësueshëm dhe kontributi i tyre është i jashtëzakonshëm për fitoren në zgjedhjet e 17 tetorit.

Gruaja e angazhuar është shtyllë e një shoqërie të qëndrueshme e të barabartë. Ne do të kujdesemi që barazia gjinore të respektohet gjatë mandatit tonë nëpër institucionet komunale. Përveç planeve konkrete në fuqizimin e gruas, gjatë qeverisjes sonë gjysma e drejtorive do të udhëhiqen nga gratë. Sepse vetëm bashkë e ndërtojmë Prizrenin e të gjithëve

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat