Kjo është gruaja më e votuar e PDK-së në Prizren për Kuvend komunal

Prizreni

Kjo është gruaja më e votuar e PDK-së në Prizren për Kuvend komunal

Më: 21 tetor 2021 Në ora: 17:16
Ymran Fusha dhe Shaqir Totaj

Afaristja nga Prizreni, Ymran Fusha, e cila ka garuar në listën e PDK-së për asamble komunale ka marrë më së shumti vota si kandidate femër nga qytetarët e Prizrenit.

Burime brenda Shtabit Zgjedhor të PDK-së bëjnë me dije se Ymran Fusha është femra më e votuar në PDK.

Ajo i ka marrë mbi 500 vota dhe për herë të parë është pjesë e përbërjes së re të Kuvendit Komunal të Prizrenit si gruaja më e votuar brenda listës së PDK-së.

Kandidatja Ymran Fusha ka garuan me numrin #6 në listën zgjedhore të PDK-së në Prizren.

Kujtojmë që Partia Demokratike e Kosovës dega në Prizren, dhe kandidati i saj për kryetar të komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj është në balotazh me kandidatin e Lëvizjes Vetëvendosje, Mytaher Haskuka.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat