Krasniqi: Ditët e qeverisjes depresive në Prizren kanë marrë fund

Prizreni

Krasniqi: Ditët e qeverisjes depresive në Prizren kanë marrë fund

Më: 12 nëntor 2021 Në ora: 22:12
Memli Krasniqi dhe Shaqir Totaj

Partia Demokratike e Kosovës ka përmbyllur sonte fushatën zgjedhore në Prizren.

Aty, kreu i partisë, Memli Krasniqi ka thënë se ka parë një mbështetje Shaqir Totajt, teksa ka thënë se do t’ia rikthejnë perspektivën e gjallërinë Prizrenit dhe për të bashkëqeverisur me qytetarët e kësaj komune.

Tutje Krasniqi ka thënë se kandidati i PDK-së për kryetar të Prizrenit do të jetë shpresa e këtij qyteti, ndërkaq pas 14 nëntorit, edhe adresa e parë e tij.

Postimi i plotë i tij:

Jam më se i lumtur që këtë fushatë zgjedhore e përmbyllëm në Prizren, ku pashë entuziaëm të madh për t’i dhënë mbështetje Shaqir Totajt, në misionin e tij për t’ia kthyer perspektivën e gjallërinë Prizrenit dhe për të bashkëqeverisur me qytetarët e kësaj komune.

Ditët e qeverisjes depresive në Prizren kanë marrë fund. Prizrenit po i vjen kryetari që i duhet, për ta rikthyer në binarë të zhvillimit e perspektivës. Shaqir Totaj do të punojë për qytetarët, për të rinjtë e të rejat, për ata që e duan këtë qytet me zemër, e që e duan një kryetar kompetent e të ndershëm, që qeverisë me dinjitet e integritet, për ta, për familjet e tyre, për të ardhmen e fëmijëve të tyre.

Partia Demokratike e Kosovës, Prizrenin nuk e ka parë kurrë veç si komunë, por si vend që na bën bashkë, në aktivitet qytetar, civil, shpirtëror, kulturor, historik e identitar. Siç kemi ditur të rreshtohemi fuqishëm në projektet e mëdha politike për Kosovën, tani po rreshtohemi fuqishëm së bashku, për Prizrenin dhe qytetarët e tij. Prandaj, të gjithë qytetarët e Prizrenit pa dallim, me 14 nëntor, do ta bëjnë dallimin e madh dhe rikthimin e duhur, për Prizrenin që na bashkon. Shaqir Totaj është shpresa e këtij qyteti, e pas 14 nëntorit, edhe adresa e parë e tij.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat