I shet kryemëvete drutë e parkut, arrestohet

Prizreni

I shet kryemëvete drutë e parkut, arrestohet

Më: 28 janar 2022 Në ora: 20:52
Pamje nga vendi i ngjarjes

Izet Osmanaj, i cili ishte anëtar i komisionit për zëvendësimin e trungjeve në parkun e qytetit të Prizrenit, u arrestua të enjten.

Arsyeja e arrestimit të tij, sipas policisë, është pasi që 60 metra kub dru ia dha një kompanie private e nuk i dërgoi në hapësirat e Shërbimit të Pylltarisë.

Drejtori i Shërbimeve Publike në Prizren, Çelë Lamaj, bëri të ditur se largimin e drunjve ka qenë i obliguar ta bëjë operatori, i cili ka kontratë për mirëmbajtjen e parkut të qytetit.

Policia në vendin e ngjarjes kishte gjetur një kamion, i cili ishte i ngarkuar me 15 metra kub dru dhe disa të tjera të prera, ndërsa, përveç ndalimit të Osmanajt për 48 orë, prokuroria po kërkon nga gjykata edhe paraburgimin 30-ditësh të tij.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat