Komuna e Prizrenit rrënon një objekt të kontestuar për shumë vite në lagjen “Dardania”

Prizreni

Komuna e Prizrenit rrënon një objekt të kontestuar për shumë vite në lagjen “Dardania”

Më: 31 janar 2022 Në ora: 16:34
Foto ilustrim

Drejtoria e Inspektorëve ka filluar rikthimin në gjendjen e mëparshme të hapësirës ku është planifikuar objekti i banimit kolektiv në lagjen “Dardania”.

Me qëllim të harmonizimit të kërkesave dhe obligimeve që dalin nga aktgjykimet e Gjykatës Kushtetuese dhe në zbatim të vendimit të Kuvendit të Komunës, të datës 13 Tetor 2021, vendim i cili e obligon Komunën e Prizrenit të ndërmerr veprimet e nevojshme ligjore, autoritetet Komunale, gjegjësisht Drejtoria e Inspektorateve, sot ka filluar rrënimin e objektit i cili është kontestuar nga banorët e Lagjes Dardania.

Me këtë rast Komuna e Przrenit po zbaton vendimin e Kuvendit të Komunës në përputhje me aktgjykimin e Gjykatës Kushtetuese, poashtu po përmbush kërkesat e banorëve të Lagjes Dardania.

Plane dhe projekte të reja kreative e presin këtë lagje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat