Si shqiptarët, turqit në Prizren u gëzuan për pavarësi

Prizreni

Si shqiptarët, turqit në Prizren u gëzuan për pavarësi

Më: 17 shkurt 2022 Në ora: 22:41
Prizren

Komuniteti turk në Prizren i është gëzuar shumë shpalljes së pavarësisë së Kosovës, 14 vjet më parë.

Këta tregojnë se ndihen të barabartë me të tjerët në Kosovë dhe nuk kanë probleme.

Megjithatë, ka nga ta që i kanë pasur pritshmëritë më të mëdha nga shteti që u pavarësua, sidomos për çështjet e punësimit.

Pamjet:

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat