Policia shpërndan gjoba për bizneset në Prizren

Prizreni

Policia shpërndan gjoba për bizneset në Prizren

Më: 21 shkurt 2022 Në ora: 10:20
Foto ilustrim

Policia e Kosovës duke u bazuar në vendimet e Qeverisë kanë zhvilluar aktivitete në disa qytete për parandalimin e mos respektimit të masave kundër Covid-19.

Si pjesë e kësaj policia ka vizituar edhe biznese të ndryshme, e ku si rezultat u kanë shqiptuar 4 gjoba me vlerë 200 euro, si shkak i mos respektimit të orarit të punës, përcjell lajmi.net

Jo vetëm për masat anti-Covid-19, por aktivitetet janë shtuar edhe për parandalimin e aksidenteve dhe kontrollomin e trafikut.

Lexoni komunikatën e plotë:

Aktivitetet e policisë ne rajonin e Prizrenit gjate vikendit

Prizren, 21 shkurt 2022
Më datat 18-20 shkurt 2022, duke u bazuar ne Vendimet e Qeverise së Republikës së Kosovës (masat mbrojtëse kundër Virusit Anti-Covid 19), Drejtoria rajonale e policisë në Prizren, Inspektoret Komunal dhe Inspektorët Sanitar nga AVU-it, kanë zhvilluar aktivitete në parandalimin dhe respektimin e masave kundër Covid-19.

Gjate kryerjes se detyrës zyrtare, angazhimet policore në zbatim të masave Anti-covid-19, janë kryer në stacionet policore ne Prizren, Prizren-Veri, Suharekë, Dragash dhe NJRKRR ne Prizren.

Në zbatim të këtyre masave janë shqiptuar 67 gjoba personave fizik, janë dhen 15 vërejtje, janë vizitua dhe kontrollua objekti te ndryshme te bizneseve 89 si dhe për mos respektim te orarit te punesë janë shqiptuar 4 gjoba prej 200 euro. Veprimet policore janë duke u bazuar në ligjin 07/L-006.

Jo vetëm për masat Anti-Covid-19, por janë shtuar aktivitetet në parandalim të aksidenteve dhe kontrollimin e rrjedhës së trafikut, ku në pasqyrimin e aktiviteteve tjera dhe kontrollimin e komunikacionit policia ka shqiptuar gjithsej 707 tiketa të kundërvajtjeve në komunikacion si dhe ka sekuestrua 5 patentë shofer.

Aktivitete të tilla do të jene në vazhdimësi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat