​Lëndoj tre persona në aksident, iku nga vendi i ngjarjes

Prizreni

​Lëndoj tre persona në aksident, iku nga vendi i ngjarjes

Më: 12 mars 2022 Në ora: 18:36
Foto nga vendi i ngjarjes

Tre këmbësor janë goditur nga një veturë në Prizren, derisa ishin uke kaluar rrugën në vend kalimin e shënuar për këmbësor.

Rasti ka ndodhur mbrëmë, ku sipas Policisë, një person i cili ishte duke e drejtuar automjetin e tij me traga të Republikës së Shqipërisë, ku si pasojë e vozitjes së pakujdesshme i godet këmbësoret me pjesën e frontale të automjetit.

Drejtuesi i automjetit fillimisht ishte ndalur në vendin e aksidentit, qe t’i ndihmon këmbësoret e ti dërgon ne emergjencë, mirëpo këmbësoret nuk pranojnë dhe i njëjti largohet nga vendi ngjarjes. Si pasojë e aksidentit këmbësoret pësojnë lëndime trupore, dërgohen në Emergjencën e spitalit të Prizrenit, ku pas tretmanit mjekësor lirohen në shtëpi. Zyrtar profesional nga hetimet e njësisë së komunikacionit rrugor në Prizren, e hetuan rastin duke bërë verifikimin e automjetit dhe personit, të dyshimtin H.S i lindur në vitin 1994, e intervistuan për shkaktimin e aksidentit me lëndime të lehta trupore dhe ikje nga vendi i ngjarjes”, thuhet në njoftim.

Në lidhje me rastin është informuar prokurori i Shtetit, i cili urdhërojë që rasti shkon në procedurë të rregullt dhe dërgohet në Gjykatën për Kundërvajtje .

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat