Ndahet nga jeta anëtarja e LDK-së

Prizreni

Ndahet nga jeta anëtarja e LDK-së

Më: 11 prill 2022 Në ora: 11:44
Valdete Horosani

Sot ka ndërruar jetë, anëtarja e Kryesisë të Forumit të Gruas në degën e Lidhjes Demokratike të Kosovës në Prizren, Valdete Horosani.

Lajmin e ka bërë të ditur zyrtarja e LDK-së në këtë komunë, Sadije Osaj Jakupi, e cila ka thënë se ndarja nga jeta e Horosani është një humbje e madhe jo vetëm për familjarët por edhe për të gjithë qytetarët.

Ky është njoftimi i plotë:

Sot u nda nga jeta zonj. Valdete Horosani ,anëtare  e  Kryesisë të Forumit të Gruas dega e Ldk-së në  Prizren .

Një humbje e madhe jo vetëm për familjen, por për të gjithë qytetarët e Prizrenit sepse ishte edhe mësuesja  e shumë gjeneratave .

Kontributi i saj qytetare,politik dhe intelektual do te mbetët i pashlyshëm dhe frymëzues per të gjithë ne.

U shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes Horosani, bashkëveprimtarëve, strukturave te degës së LDK-së në Prizren !

U prehfsh në paqe!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat