Zgjedhjet e brendshme të AAK-së, Haradinaj: Garë e nxehtë zgjedhore në Prizren

Prizreni

Zgjedhjet e brendshme të AAK-së, Haradinaj: Garë e nxehtë zgjedhore në Prizren

Më: 22 maj 2022 Në ora: 13:29
Ramush Haradinaj

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, sot është duke mbajtur zgjedhjet e brendshme të partisë në Prizren, aty ku është i pranishëm edhe kryetari AAK, Ramush Haradinaj.

Haradinaj përmes një postimi të bërë në Facebook, tha se është duke u zhvilluar një garë e nxehtë në këtë komunë për zgjedhjen e kryetarit të ri të degës së AAK-së.

“Garë e nxehtë zgjedhore në Prizren. Aleanca më e mobilizuar se asnjëherë, me numrin më të madh të nëndegëve dhe me mbi njëmijë pjesëmarrës në procesin e brendshëm zgjedhor. Uroj shumë sukses për të gjithë ata që do të marrin besimin për udhëheqjen e Aleancës në kryeqytetin tonë historik”, ka shkruar Haradinaj në Facebook.

AAK-ja sot e përmbyll procesin e zgjedhjeve të brendshme në Prizren, Ferizaj, Pejë, Malishevë dhe Obiliq, për Këshillat Drejtuese dhe kryetarëvë të degëve.

Gara në Ferizaj e Prizren ka filluar në ora 10, pëjnë punimet që prej orës 10, ndërkaq në Pejë, Malishevë e Obiliq, kuvendet zgjedhore do tëmbahen prej orës 14, përkatësisht 17 dhe 18.

Deri më tani, degët e Aleancës në Gjakovë, Rahovec e Deçan, kanë zgjedhur kryetarët e rinj dhe këshillat drejtuese.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat