Në Kosovën tonë, ndodhë edhe kjo!

Prizreni

Në Kosovën tonë, ndodhë edhe kjo!

Nga: Petrit Dibrani Më: 20 qershor 2022 Në ora: 15:51

Vetura e parkuar, para ndërtesës ku qytetarët banojnë, nga Policia e Kosovës në Prizren qytetari gjobitet!

I shqiptohet gjobë qytetarit edhe pse, banorët në rrugën “Wiiliam Wallker në Prizren nga pamundësia e bisneseve, t’cilët kanë uzurpuar pjesën para dyqaneve - bisneseve të tyre, aty ku është pjesë e parkingut për vetura, për banorët e ndërtesave - banesave, polici në Prizren shqipton gjobë.

Qytetarët në hall, s’kanë vend për parking dhe gjobiten nga policia edhe aty ku banojnë, sepse dyqanet kanë uzurpuar hapësirën publike, ku është e paraparë për parkimin e veturave të banorëve të ndërtesave ku gjendet edhe parkingu.

Shihni dëshminë!

Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat