Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, pjesë e "Kampi Veror 2022"!

Prizreni

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, pjesë e "Kampi Veror 2022"!

Më: 23 shtator 2022 Në ora: 20:41
Pamje nga takimi

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, pjesë e "Kampi Veror 2022"!.

Për ta përjetuar ndjesinë e Parlamentit Evropian, të rinjtë e pesë vendeve të ndryshme të botës: Kosova, Shqipëria, Maqedonia e Veriut, Gjermania dhe Franca; u mblodhën sot në sallën e mbledhjeve të Kuvendit të Prizrenit, në kuadër të “Kampit Veror 2022” të organizuar për herë të parë në Kosovë nga Organizata “Education Unlimited”.

Kryetari Shaqir Totaj, së bashku me Nënkryetarin e Parlamentit Evropian, Rainer Wieland, pritën rreth 100 fëmijë pjesëmarrës në Kampin Veror, që ka qëllim bashkimin e të rinjve për shkëmbim të ideve e kulturave si dhe të zhduken paragjykimet që ekzistojnë mes popujve. 

Vlen të theksohet se boksieri Luan Krasniqi është pjesëtar nderi i Organizatës “Education Unlimited”, i cili bashkëpunon me vite, me qëllim t’i ofrojë kushte më të mira nxënësve në Kosovë.

Image
Pamje nga takimi
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat