Bytyqi dhe Krasniqi pjesë e organizimit të Unionit të Bashkive Shqiptare në Rajon

Prizreni

Bytyqi dhe Krasniqi pjesë e organizimit të Unionit të Bashkive Shqiptare në Rajon

Më: 26 nëntor 2022 Në ora: 12:23
Antigona Bytyqi dhe Adrit Krasniqi

Kryesuesja e Kuvendit të komunës të Prizrenit, Antigona Bytyqi dhe shefi i asambleistave të PDK-së në këtë komunë, Adrit Krasniqi morën pjesë në organizimin e Unionit të Bashkive Shqiptare në Rajon, në Tiranë, bashkë me këshillet komunale.

Ky organizim i përbashkët rajonal, siç u potencua nga PDK, për qëllim ka të shërbejë si mundësi për të promovuar ide, projekte dhe aktivitete inovatore për kuvendet komunale, bizneset, OJQ-të, si dhe për të sjellë një perspektivë të re rinore në transformimin e shoqërive të rajonit shqipfolës.

Në këtë takim, Antigona Bytyqi u shpreh se si kryesuese e kuvendit të Prizrenit është e përkushtuar maksimalishtë në përkrahjen e të rinjve nga komuna e Prizrenit.

Ndërsa, Adrit Krasniqi potencoi se zgjidhja e tij si shefi i asambleistave të PDK-së në Prizren, e dëshmon përkrahjen ndaj të rinjve në Prizren.

“Dëshmi e përkrahjes së të rinjve në politikëbërjen instuticionale në Komunën e Prizrenit, konkretisht e Partisë Demokratike dëshmon zgjedhja ime në pozitën e shefit të grupit parlamentar të Partisë Demokratike dhe vendimi për të qenë pjesë e komisionit më të ndjeshëm e më të rëndësishëm atë të Rinisë, Kulturës dhe Sportit në Prizren, e them këtë duke pasur parasysh që Prizreni është qytet i historisë, traditës, kulturës dhe rinisë”, tha ndër të tjera Krasniqi.

Ai ka falënderuar njëkohësisht kryetarin e Tiranës, Erion Veliajn për organizimin dhe organizatorët e tjerë, me të cilët, siç u shpreh ai, që nga marja e mandatit të udhëheqjes së PDK-së në Prizren kanë pasur bashkëpunime si asnjëherë me parë me Tiranën dhe udhëheqjen e saj.

“Faleminderit e Urime 28 Nëntori, qofshin bashkë gjethmon kështu si sot këtu”, shtoi ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat