Kalaja e Prizrenit pritet të bëhet me teleferik, nënshkruhet marrëveshja

Prizreni

Kalaja e Prizrenit pritet të bëhet me teleferik, nënshkruhet marrëveshja

Më: 10 janar 2023 Në ora: 09:29
Foto nga vendi i ngjarjes

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, njofton se Kalaja e Prizrenit do të bëhet me teleferik.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë Totaj në Facebook, teksa shkroi:

“Sot, së bashku me Ministrin e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, z. Liburn Aliu dhe agjencinë Zvicerane Swiss-Contact, nënshkruam marrëveshje tripalëshe për ndërtimin e teleferikut për në Kalanë e Prizrenit”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat