Prizreni do të bëhet me obeliksun e UÇK-së

Prizreni

Prizreni do të bëhet me obeliksun e UÇK-së

Më: 23 maj 2024 Në ora: 11:00
Më 12 qershor, shkronjat e UÇK-së do të zbulohen në Arbëri të Vërrinit.

Obelisku i UÇK-së do të përurohet shumë shpejt edhe në Prizren.

Më 12 qershor, shkronjat e UÇK-së do të zbulohen në Arbëri të Vërrinit.

Ish-eprori i UÇK-së nga kjo komunë, Zafir Berisha, ka vlerësuar se do të jetë kurorë e artë mbi Prizren.

“Tri shkronjat e arta të UÇK-së mbi Prizren, janë kujtimi dhe respekti që iu bëhet të gjithë atyre që u flijuan për lirinë e Kosovës nën çizmen e rëndë të okupatorit serbo-sllavë.”, ka shkruar Berisha.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat