Në Restelicë shkruhen grafite me përmbajtje nacionaliste - Bota Sot
Në Restelicë shkruhen grafite me përmbajtje nacionaliste

Prizreni

E enjte, 15 nëntor 2018

Në Restelicë shkruhen grafite me përmbajtje nacionaliste

Më: 16 gusht 2018 Në ora: 10:22
Restelicë

Policia raporton se në fshatin Restelicë të Dragashit në hyrje të fshatit në murin e tunelit, personi/a ë panjohur kanë shkruar grafite në gjuhen serbe me disa përmbajtje.

Policia nuk jep detaje për përmbajtjen e grafiteve por rastin e cilëson si nxitje të urrejtjes ndëretnike.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë relevante, është iniciuar lënda e rastit dhe është duke u hetuar.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test