A ka vija të kuqe në bashkëpunimin me opozitën? Rama: Që nesër ulem për…

Shqipëria

A ka vija të kuqe në bashkëpunimin me opozitën? Rama: Që nesër ulem për…

Më: 3 shtator 2021 Në ora: 06:41
Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka rikonfirmuar deklaratat e mëparshme se nuk ka asnjë vijë të kuqe lidhur me bashkëpunimin me opozitën.

Rama tha se ftonte opozitën për të bashkëpunuar dhe këtë e them duke mos pasur asnjë hall apo problem.

“Nuk ka vija të kuqe, i gatshëm të bashkëpunoj pa pasur vija të kuqe”, tha Rama.

Sipas tij, vendi nuk ka nevojë për politikën e konfliktit permanent, duhet të ulim konfliktin politik me sa të jetë e mundur dhe këtë e them jo për vete, as për Partinë Socialiste.

“Unë personalisht nuk i druhem konfliktit politik, por kjo nuk i duhet vendit”, tha Rama.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat