Rusët braktisin luftën e Putinit, Rama: Janë të mirëseardhur në Shqipëri

Shqipëria

Rusët braktisin luftën e Putinit, Rama: Janë të mirëseardhur në Shqipëri

Më: 28 shtator 2022 Në ora: 13:31
Edi Rama

Pas vendimit të presidentit rus, Vladimir Putin, për mobilizim të pjesshëm ushtarak shumë rusë janë larguar nga vendi i tyre.

Kryeministri Edi Rama gjatë një konference për mediat pas mbledhjes së qeverisë, deklaroi se rusët që largohen nga vendi, pasi nuk duan të shkojnë në luftëne Moskës në Ukrainë, janë të mirëpritur edhe në vendin tonë.

“Rusët janë të mirëseardhur në Shqipëri”, tha Rama.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat