“Shkrepësja e mençur” që ju ndihmon të lini duhanin - Bota Sot
“Shkrepësja e mençur” që ju ndihmon të lini duhanin

Teknologji

“Shkrepësja e mençur” që ju ndihmon të lini duhanin

Më: 20 mars 2019 Në ora: 10:40
Shkrepësja e “Slighter”

A keni dëshirë të lini duhanin por ende nuk e keni gjetur mënyrën e duhur? Një kompani libaneze ju ndihmon në realizimin e këtij qëllimi përmes një “shkrepëse të mençur”.

Shkrepësja e “Slighter” është e pajisur me censorë dhe inteligjencë artificiale që i mundësojnë asaj të grumbullojë të dhëna. Procesi i mbledhjes së të dhënave për përdoruesin ndodh gjatë javës së parë.

Pasi shkrepësja familjarizohet me orarin dhe shpeshtësinë që përdoruesi tymos, ajo krijon një plan që i ndihmon përdoruesit të lërë duhanin.

Ajo ka edhe një ekran ku përdoruesi e sheh edhe sa kohë i ka mbetur për të ndezur cigaren e ardhshme.

Për ata që nuk mund të presin orarin, shkrepësja e ka një buton përmes së cilës ndizet në çdo kohë.

Shkrepësja është në ngjyrë të zezë dhe kushton 129 dollarë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...