Kujdes me mesazhet, WhatsApp mund t’ju ndëshkojë - Bota Sot
Kujdes me mesazhet, WhatsApp mund t’ju ndëshkojë

Teknologji

Kujdes me mesazhet, WhatsApp mund t’ju ndëshkojë

Më: 13 qershor 2019 Në ora: 13:17
WhatsApp

WhatsApp do të ndërmarrë veprime ligjore kundër përdoruesve që abuzojnë me mesazhet.

Kompania shpreson që të ndalohet abuzimi i shërbimit të ofruar nga përdoruesit falsë, të cilët dërgojnë mesazhe në shumë numra.

Deri tani këta përdorues janë bllokuar dhe u është hequr aksesi nga shërbimet e WhatsApp-it, por kompania ka vendosur që të ndëshkohen të gjithë ata që abuzojnë.

Në hapësirën e pyetje-përgjigjeve nga Facebook-u, kompania që zotëron WhatsApp-in, nga data 7 dhjetor ka publikuar se mesazhet automatike dhe abuzimet me shërbimin nuk do të tolerohen.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...