Ja si mund të ruani fotografi nga ‘Intagram’-i - Bota Sot
Ja si mund të ruani fotografi nga ‘Intagram’-i

Teknologji

Ja si mund të ruani fotografi nga ‘Intagram’-i

Më: 4 gusht 2019 Në ora: 18:07
Foto ilustrim

Instagram është me padyshim një nga aplikacionet më të njohura për shpërndarjen e fotografive në botë.

Sot, rrjeti social nuk përdoret vetëm për shkëmbimin e kujtimeve në formën e imazheve dhe videove, por përdoret gjithashtu për shpërndarjen e lajmeve dhe për blerje.

Ndërsa aplikacioni i mesazheve në pronësi të Facebook u ofron përdoruesve të tij një funksionalitet për të ruajtur fotografitë.

Fatmirësisht, ekziston një truk që mund të përdorni për të ruajtur imazhe nga aplikacioni i shpërndarjes së fotografive.

Ja se si mund të ruani imazhe në smartfonin tuaj:

– Shkoni në ikonën e Profile në aplikacion.

– Prekni lehtë mbi menunë e hamburgerit në këndin e sipërm të djathtë të aplikacionit.

– Shkoni në opsionin Cilësimet në këndin e poshtëm të djathtë të aplikacionit.

– Më pas, prekni opsionin ‘Account’.

– Në shiritin e menusë që hapet, përdoruesit e iOS prekni opsionin Original Photos dhe përdoruesit Android prekni opsionin Original Posts.

– Rrëshqite butonin dhe e gjitha kjo merr fund.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...