Nintendo sjell shtëpizën për konzolën Switch Lite - Bota Sot
Nintendo sjell shtëpizën për konzolën Switch Lite

Teknologji

Nintendo sjell shtëpizën për konzolën Switch Lite

Më: 6 shtator 2019 Në ora: 00:23
Nintendo

Kompania Nintendo e ka krijuar një shtëpizë zyrtare, ose maskë, për konzolën e saj të re Nintendo Switch Lite.

Shtëpiza duket pothuajse e përkryer dhe është e veshur me një lloj pëlhure ngjyrë gri. Ajo forcohet lehtë për konzolë dhe e mbronë plotësisht atë, duke e përfshirë pjesën e sipërme duke i parandaluar gërvishtjet në ekran. Zgjatjet në anën e sipërme janë në fakt hapësirë për mbrojtje të kontrolleve.

Shtëpiza kushton rreth 36 dollarë ndërsa shitjet fillojnë më 1 nëntor. Ajo është bërë për tregun japonez, ndërsa se a do të shitet jashtë Japonisë nuk dihet ende.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...