Samsung përgatit telefonin 5G Galaxy A71

Teknologji

Samsung përgatit telefonin 5G Galaxy A71

Më: 11 nëntor 2019 Në ora: 12:22
Foto ilustrim

Me përparimin e teknologjisë 5G, prodhuesit kanë filluar të zhvillojnë telefona më të përballueshëm 5G, dhe Samsung do të jetë një nga të parët që do të ofrojë një pajisje të tillë.

Sipas burimeve të njohura me situatën, Galaxy A71 i ardhshëm i Samsung do të jetë një pajisje e përballueshme 5G. Një numër modeli gjithashtu është shfaqur për të konfirmuar ekzistencën e telefonit. 

Telefoni, me numrin e modelit SM-A716B, është shfaqur në internet dhe sugjeron që është një variant kinez i pajisjes. Kjo ka kuptim pasi Kina është tregu me sistemin më të madh të rrjeteve aktive 5G dhe është gjithashtu i përshtatshëm për të sjellë një telefon më të përballueshëm me 5G.

Është e mundur që varianti global i telefonit Galaxy A71 do të vijë së shpejti online.

Galaxy A71 besohet se përdor çipin më të ri Exynos 980 të Samsung, i cili i përket rangut të mesëm, ndërsa implementon një lidhje 5G duke mbështetur standardin Wi-Fi 6.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat