Këto janë lojërat më e popullarizuar për iPhone në vitin 2019

Teknologji

Këto janë lojërat më e popullarizuar për iPhone në vitin 2019

Më: 7 dhjetor 2019 Në ora: 07:02
Mario Kart Tour

Pavarësisht që u shfaq goxha vonë, loja Mario Kart Tour është më e popullarizuara për iPhone në vitin 2019.

Kompania Apple i ka publikuar listat për këtë vit, ndërsa loja falas Mario Kart, e cila debutoi në shtator, renditet e para në listën e lojërave të popullarizuara. Loja e Nintendos e ka tejkaluar konkurrencën e ashpër nga lojërat Call of Duty: Mobile dhe Fortnite.

Apple nuk e ka publikuar numrin e saktë të downloadimeve, por dihet se loja Call of Duty i ka pasur më shumë se 100 milionë downloadime gjatë javës së parë të disponueshmërisë për pajisjet me sistemet operativ iOS dhe Android.

Dhjetë lojërat më të popullarizuara falas për iPhone

1. Mario Kart Tour

2. Color Bump 3D

3. Aquapark.io

4. Call of Duty: Mobile

5. BitLife – Life Simulator

6. Polysphere – art of puzzle

7. Wordscapes

8. Fortnite

9. Roller Splat!

10. Amaze!!

Dhjetë lojërat më të popullarizuara me pagesë për iPhone

1.Minecraft

2. Heads Up!

3. Plague Inc.

4. Bloons TD 6

5. Geometry Dash

6. Rebel Inc.

7. The Game of Life

8. Stardew Valley

9. Bloons TD 5

10. Grand Theft Auto: San Andreas

Dhjetë lojërat më të popullarizuara falas për iPad

1. Roblox

2. Aquapark.io

3. Paper.io 2

4. Color Bump 3D

5. Magic Tiles 3: Piano Game

6. Fortnite

7. Polysphere – art of puzzle

8. Wordscapes

9. Tiles Hop – EDM Rush

10. Helix Jump

Dhjetë lojërat më të popullarizuara me pagesë për iPad

1. Minecraft

2. Geometry Dash

3. Bloons TD 6

4. Plague Inc.

5. Amazing Frog?

6. Stardew Valley

7. The Game of Life

8. Heads Up!

9. Terraria

10. Bendy and the Ink Machine.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat