Google shpallë qytetin më romantik shqiptar

Teknologji

Google shpallë qytetin më romantik shqiptar

Më: 14 shkurt 2020 Në ora: 18:28
Berat

Berati shpallet qyteti më romantik shqiptar.

Është dëgjuar të flitet për qytete romantike në botë. Nga kërkimet e bëra në Google nga shqiptarët del se Berati është qyteti më romantik shqiptar.

Berati, ose siç njihet si Qyteti i Mijëra dritareve, është një qytet me plot shtëpi të epokës osmane, struktura mbresëlënëse të fortesës dhe kishave dhe xhamive mistike, të vendosura në krah të kodrave dhe maleve, të gjithë presin që ju ta eksploroni.

Image

Me arkitekturat e saj të panumërta të bukura, kalaja e Beratit dhe vista e saj fotogjenike, një traditë e çuditshme, por interesante për tu parë e Shqipërisë, Berati është një qytet që nuk duhet të humbisni kur jeni në Shqipëri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat