Frika nga koronavirusi, Amazon anulon aktivitetet

Teknologji

Frika nga koronavirusi, Amazon anulon aktivitetet

Më: 5 mars 2020 Në ora: 14:01
Foto ilustrim

Amazon Studios nuk do të jetë i pranishëm në ‘South By Southwest Festival 2020’.

Të gjitha aktivitetet e lidhura me Amazon në festival, përfshirë premierat botërore, do të tërhiqen për shkak të shqetësimeve të koronavirusit, sipas Deadline të mërkurën (4 Mars).

Festivali i muzikës dhe teknologjisë është planifikuar të fillojë më 13 mars në Austin, Texas.

Amazon po planifikonte gjithashtu të kishte një aktivizim në vend me Entertainment Weekly , i cili gjithashtu do të anulohet.

“Për shkak të shqetësimeve shëndetësore, Amazon Prime Video ka vendosur të tërhiqet nga festivali dhe do të anulojë të gjitha aktivitetet, përfshirë këtu edhe Studio / Videoklipi i Dhomës së Kaltër gjatë fundjavës dhe festa e Entertainment Weekly në mbrëmjen Sat. Na vjen keq për çdo shqetësim që mund të shkaktojë. Shëndeti i anëtarëve të ekipit dhe mysafirëve është përparësia jonë. Faleminderit për mirëkuptimin tuaj, Entertainment Weekly , ”një shënim nga EW për shtyp.

Amazon nuk është e vetmja kompani që ndalon udhëtimet gjatë kësaj kohe, Twitter, Facebook dhe Intel janë ndër të tjerët. IMDB raportohet se po anulon edhe praninë e studiove në festival.

 “Sa i përket shpërthimit aktual të Coronavirus (COVID-19): SXSW është duke punuar ngushtë çdo ditë me agjencitë lokale, shtetërore dhe federale për të planifikuar për një ngjarje të sigurt. Si rezultat i këtij dialogu dhe rekomandimeve të Shëndetit Publik në Austin, ne po vazhdojmë me ngjarjen e vitit 2020 me shëndetin dhe sigurinë e të pranishmëve, stafit dhe vullnetarëve tanë, si përparësia jonë kryesore”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat