Sony ka lançuar një program të dobishëm me të cilin përdoruesit mund të paraqesin gabime të sigurisë - Bota Sot
Sony ka lançuar një program të dobishëm me të cilin përdoruesit mund të paraqesin gabime të sigurisë

Teknologji

Sony ka lançuar një program të dobishëm me të cilin përdoruesit mund të paraqesin gabime të sigurisë

Më: 25 qershor 2020 Në ora: 18:38
Foto ilustrim

Gati 180 mijë dollarë janë paguar për gjuetarët deri më tani.

Kompania po fton komunitetin e kërkimit të sigurisë të testojë si rrjetin PlayStation 4 ashtu dhe PlayStation.

“Deri më tani, ne kemi drejtuar programin tonë të mirësive me disa studiues. Ne e njohim rolin e vlefshëm që luan komuniteti i hulumtimit në rritjen e sigurisë, kështu që jemi të entuziazmuar të njoftojmë programin tonë për komunitetin e gjerë”, shkroi Drejtori i Lartë i Inxhinierisë së Softuerëve të Sony Geoff Norton në një postim në blog.

Për Rrjetin PlayStation, fushat e mëposhtme janë brenda objektit të programit të shpërblimit:

* .playstation.net

* .sonyentertainmentnetwork.com

* .api.playstation.com

my.playstation.com

store.playstation.com

social.playstation.com

transact.playstation.com

wallets.api.playstation.com

“PlayStation do të përcaktojë, sipas gjykimit të tij, nëse do të jepet një dhuratë. Shuma e shpërblimit do të ndryshojë bazuar në ashpërsinë e cenueshmërisë, si dhe cilësinë e raportit. Sony do t’i dhurojë një dhuratë vetëm studiuesit të parë që ka raportuar një prekje, të pa raportuar më parë”, thotë HackerOne gjithashtu. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat