Facebook përgatitet për muajin e bojkotimeve - Bota Sot
Facebook përgatitet për muajin e bojkotimeve

Teknologji

Facebook përgatitet për muajin e bojkotimeve

Më: 25 qershor 2020 Në ora: 21:04
Foto ilustrim

Fushata vjen nga organizata duke përfshirë Lidhjen Anti-Shpifje, Shoqatën Kombëtare për Përparimin e Njerëzve me Ngjyra (NAACP).

Facebook po përballet me një bojkot të madh të reklamuesve në korrik.

Fushata Stop Hate for Profit, e ngritur pas vdekjes së George Floyd, u kërkon kompanive të “qëndrojnë në solidaritet me vlerat tona më të thella amerikane të lirisë, barazisë dhe drejtësisë dhe të mos reklamojnë në shërbimet e Facebook-ut në korrik”.

Fushata përfshin Lidhjen Anti-Shpifje, Shoqatën Kombëtare për Përparimin e Njerëzve me Ngjyra (NAACP) dhe Ngjyrën e Ndryshimit.

Marka e akullores Ben & Jerry iu bashkua fushatës të Mërkurën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat