Snapchat, së shpejti me një risi… - Bota Sot
Snapchat, së shpejti me një risi…

Teknologji

Snapchat, së shpejti me një risi…

Më: 14 nëntor 2017 Në ora: 16:46
Snapchat

Evan Spiegel, CEO i Snapchat zbuloi në një takim virtual me pyetje-përgjigje se një ndryshim i madh në dizajn do të vijë së shpejti për ta bërë aplikacionin më të thjeshtë për t’u përdorur.

Seksioni më i ri do të përfshijë përbajtje të aksesueshme për publikun, “Our Stories”, postimet e botuesit dhe ato të influencuesve. Rradhitja e tyre do të zgjidhet alegoritmisht që të jetë e përshtatshme sipas interesave të secilit përdorues.  Ky seksion do të zëvendësojë “Stories” dhe “Discover”.

Snapchat, ndryshe nga platformat e tjera sociale njihet për renditjen   kronologjike të ngjarjeve.  Spiegel ka qenë gjithmonë kritik ndaj kësaj. Tani me dizajnin e ri, kjo do të ndryshojë.

Ky update është planifikuar për në datën 4 Dhjetor.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test