LG prezantoi televizorin e parë në botë me ekran 88-inç dhe rezolucion 8K - Bota Sot
LG prezantoi televizorin e parë në botë me ekran 88-inç dhe rezolucion 8K

Teknologji

E martë, 16 tetor 2018

LG prezantoi televizorin e parë në botë me ekran 88-inç dhe rezolucion 8K

Më: 3 janar 2018 Në ora: 15:21
LG

Modeli 88 inç vjen me teknologjinë QLED e cila mund tu kushtojë xhepave më përtej 20,000 dollarëve.

LG nisi zyrtarisht fushatën e saj në CES 2018 me një televizor me një super ekran.

Kompania prezantoi televizorin e parë me ekran 88-inç dhe rezolucion 8K dhe mund të jetë televizori me rezolucionin më të lartë në treg.

Ai vjen si një përmirësim i modelit 77 inç me rezolucion 4K i cili kushton plot 20,000 dollarë.

Modeli 88-inç vjen me teknologjinë QLED e cila mund tu kushtojë xhepave më përtej 20,000 dollarëve.

Gjithashtu ndërsa televizorët po adoptojnë ekrane me rezolucion të lartë, modelet 4K OLED po bëhen edhe më të përballueshëm për qytetarët.

Aktiviteti vjetor i CES është një mundësi e artë për kompanitë që duan të tregojnë të ardhmen me inovacionet e tyre.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test