MacBook Air me çmim të lirë mund të lansohet së bashku me iPhone këtë vit - Bota Sot
MacBook Air me çmim të lirë mund të lansohet së bashku me iPhone këtë vit

Teknologji

MacBook Air me çmim të lirë mund të lansohet së bashku me iPhone këtë vit

Më: 17 gusht 2018 Në ora: 15:27
Apple MacBook Air

Një Apple MacBook Air i ri për 2018 mund të arrijë së shpejti, pikërisht kur iPhone i ri gjithashtu lansohet në botë, dhe mund të kenë diçka të përbashkët.

Apple thuhet se po sjell një MacBook Air të ri më vonë gjatë këtij viti, kur iPhone i ri pritet të lansohet në shtator. Sikurse iPhone 6,1-inç i ri, ky MacBook Air mund të jetë një model i nivelit të hyrjes që e ndihmon atë të bëhet më i përballueshëm për blerësit.

Burimet janë të shumta për këtë, me firmën kërkimore Tajvanze TrendForce duke pretenduar se “Apple do të lëshojë një MacBook Pro të ri në fillim të tremujorit dhe një MacBook Air të ri në fund të tremujorit”. Jo vetëm një, por dy modele të reja MacBook.

Kjo është mbështetur edhe nga analisti i Apple Ming-Chi Kuo dhe Mark Gurman i Bloomberg, të cilët thonë se Apple do të nxjerrë një laptop të ri të nivelit të hyrjes më vonë këtë vit.

Meqenëse MacBook Air i tanishëm nuk është përditësuar masivisht në më shumë se tre vjet, nuk duhet shumë për t’i dhënë një shtysë dhe ende ta mbajë çmimin e ulët.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...