MacBook i ri do të vijë në shtator - Bota Sot
MacBook i ri do të vijë në shtator

Teknologji

MacBook i ri do të vijë në shtator

Më: 18 gusht 2018 Në ora: 11:29
MacBook

Apple thuhet se do të nisë një MacBook të ri prej 1200 dollarësh në muajin shtator.

Duke cituar burime të industrisë, Apple dëshiron që në shtator të dal  me një lirë të re të MacBook. Pajisja do të jetë e pajisur me procesorin Intel 14nm Kaby Lake dhe kushton rreth 1200 dollarë.

Fillimisht pajisja duhet të ishte dorëzuar sipas Digitimes në tremujorin e katërt të vitit 2017, por për shkak të problemeve në prodhimin e chipit të Intel , ajo është vonuar.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...