WhatsApp bashkëpunon me Google - Bota Sot
WhatsApp bashkëpunon me Google

Teknologji

WhatsApp bashkëpunon me Google

Më: 20 gusht 2018 Në ora: 06:39
WhatsApp, Google

Aplikacioni WhatsApp, i cili ka mbi 1.5 miliard përdorues në muaj, punon me shumë të dhëna në formë mesazhi, imazhe, video dhe audio, andaj është duke punuar me Google për të ofruar rezerva.

Lajm i mirë është se Google ka rënë dakord të lejojë përdoruesit e WhatsAppit që të mbështesin llogaritë e tyre pa pasur nevojë t’i tërheqin ato nga hapësira e lirë prej 15 GB.

Ndërsa, lajm i keq është se kjo valë e re e backup-it mund të vrasin të dhënat më të vjetra. Nëse nuk bëni një kopje rezervë deri më 12 dhjetor, mund të humbni gjithçka.

Marrëveshja e re midis WhatsAppit dhe Googlet do të thotë që të gjitha mesazhet, imazhet, videot dhe regjistrimet audio do të jenë të sigurta pa pasur nevojë të shpenzojnë hapësirë në Google Drive.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...