Shqiptari i Kosovës, në finalen e madhe të Kampionatit të Greqisë! - Bota Sot
Shqiptari i Kosovës, në finalen e madhe të Kampionatit të Greqisë!

Volejboll

Shqiptari i Kosovës, në finalen e madhe të Kampionatit të Greqisë!

Më: 4 korrik 2020 Në ora: 23:09
Shqiptari i Kosovës, në finalen e madhe të Kampionatit të Greqisë!

Skuadra e Olimpiakosit, ku luan edhe Gazmend Husaj, fiton edhe ndeshjen e 3-të të gjysmëfinaleve të "play-off“-it, duke fituar në 3 sete në shtëpi dhe duke triumfuar kështu me rezultatin e përgjithshëm 2:1 në duelin me Feniksin e Sirosit.

Kapiteni kuqezi realizoi 12 pikë në këtë ndeshje që i siguroi skuadrës së tij vendin në finalen e madhe për titullin e kampionit të Greqisë në volejboll për meshkuj.

Volejbollisti nga Kosova tregoi lojë të madhe dhe në fitore që e drëgoi në finale. 

Olympiakos- Feniks Siros 3:0 (2:1)

Seti i parë: 25:21
Seti i dytë: 25:14
Seti i 3-të: 25:22

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat