Profesori me fjalë të mira për Vjosa Osmanin: Lidere lind dhe nuk bëhesh

Aktuale

Profesori me fjalë të mira për Vjosa Osmanin: Lidere lind dhe nuk bëhesh

Nga: G.B Më: 18 dhjetor 2020 Në ora: 06:41
Vjosa Osmani dhe Ilir Meta

Profesori universitar, Fadil Maloku, ka thënë se lider lind e nuk bëhesh, duke iu referuar u.d të presidentes, Vjosa Osmani.

Përmes një postimi në Facebook, ku ka publikuar fotografinë e saj gjatë konferencës me presidentin Ilir Meta, ai ka thënë se Osmani as nuk e lexon tekstin, derisa zakonisht personalitetet e pasigurta me orë të tëra e lexojnë para pasqyrës, përcjell Bota sot.

Maloku ka thënë se sigurinë që e ka ajo në komunikim jo vetëm si pedagoge por edhe si U.D e presidentit, të bëjnë të kuptosh se kemi të bëjmë me një lidere të lindur.

"Përpara Vjosa", ka shkruar ai ndër të tjera në Facebook.

Postimi i tij i plotë:

Lider/e lind, e jo bëhesh!

Sigurinë në komunikim (shihne, ajo ka momente kur fare se lexon tekstin, që zakonisht personalitetet e pasigurta me orë të tëra e lexojnë para pasqyrës!) që e gëzon Vjosa Osmani jo vetëm si pedagoge, por, tash edhe si ushtruese e rolit të Presidentes, të bënë të kuptosh bukur qartë se kemi të bëjmë me një lidershipe të lindur!

Përpara Vjosa!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat