Sallahu: Dy ish-ministra të PDK-së të përshirë në skandalet brenda Ministrisë së Bujqësisë

Aktuale

Sallahu: Dy ish-ministra të PDK-së të përshirë në skandalet brenda Ministrisë së Bujqësisë

Nga: A.Zh Më: 24 shkurt 2021 Në ora: 21:43
Blerim Sallahu

Këshilltari ligjor në Lëvizjen Vetëvendosje, Blerim Sallahu, është shprehur krenar që ishte ndër hartuesit e kallëzimit penal kundër zyrtarëve përgjegjës brenda Ministrisë së Bujqësisë, që sot u arrestuan dhe më herët.

Ai beson fuqishëm se në këto skandale ishin të përfshirë edhe dy ish-ministra nga Partia Demokratike e Kosovës, përcjell Bota sot.

Sallahu ka ftuar prokurorinë që të hetojë deri në fund personat përgjegjës.

Reagimi i Sallahut në Facebook:

Jam krenar që kam qenë një ndër hartuesit e kallëzimit penal kundër zyrtarëve përgjegjës brenda Ministrisë së Bujqësisë. Si pasojë e atij kallëzimi penal disa zyrtarë të asaj ministrie ishin arrestuar. Po ashtu ky kallëzim penal ka qenë udhërrëfyes i jashtëzakonshëm edhe për arrestimet e sotme.

Për shkak të informatave që kemi adresuar prokurorisë besoj fuqishëm se në këto skandale ishin përfshirë edhe dy ish ministra të PDK-së.

Mirëpo në këtë nivel hetimet kanë ngecur!

Prokuroria duhet të shkojë deri në fund me hetime ndaj personave përgjegjës!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat