​Kurti dhe shefi i stafit të KFOR-it diskutojnë për sigurinë në vend

Aktuale

​Kurti dhe shefi i stafit të KFOR-it diskutojnë për sigurinë në vend

Më: 19 prill 2021 Në ora: 18:51
Foto nga takimi

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka pritur sot në zyrën e tij shefin e stafit të KFOR-it, Gjeneral Brigadierin e Ushtrisë Amerikane në Kosovës, Larry Henry.

Gjenerali Brigadieri Henry i uroi suksese kryeministrit Kurti për detyrën e re.

Kryeministri Kurti e falënderoi për urimin dhe shprehu mirënjohjen për rolin dhe rëndësinë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe KFOR-it në ruajtjen e sigurisë në Republikën e Kosovës.

“Siguria në vend është qëllim dhe prioritet i përbashkët i institucioneve të Republikës së Kosovë dhe KFOR-it. Andaj komunikimi, koordinimi dhe bashkëpunimi ndërinstitucional për garantimin e saj është domosdoshmëri”, u shpreh kryeministri Kurti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat