Ngritet aktakuzë për vrasjen që ndodhi më 24 qershor në një kafiteri në Gjilan

Aktuale

Ngritet aktakuzë për vrasjen që ndodhi më 24 qershor në një kafiteri në Gjilan

Më: 28 tetor 2021 Në ora: 09:43
Foto

Është ngritur aktakuzë për vrasjen e I.C që ndodhi me 24 qershor në një kafiteri në Gjilan.

Prokuroria Themelore në Gjilan, departamenti për Krime të Rënda ka treguar aktakuza është ngritur kundër të pandehurit B.Z përshkak të veprës penale “Vrasja e rëndë”.

“Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti për Krime të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurit B.Z., për shkak të veprës penale ‘Vrasja e rëndë’, nga neni 173 të Kodit Penal të Republikës së Kosovës, i cili me kërkesë të prokurorit të shtetit gjendet nën masën e paraburgimit që nga data 24 Qershor 2021. Sipas aktakuzës, i pandehuri B.Z., më 24 Qershor 2021, rreth orës 13:10 minuta, në kafiterinë ‘VivaLa’, në Gjilan, me dashje e ka privuar nga jeta tani të ndjerin I.C., në atë mënyrë që për shkak të një mosmarrëveshje verbale, i njëjti e ka goditur me thikë, ku për shkak të plagëve të marra i ndjeri nuk ka mbijetuar dhe rrugës për në Spitalin Regjional të Gjilanit ka ndërruar jetë”, thuhet në komunikatë.

Tutje thuhet se “Me këto veprime, i pandehuri B.Z., ka kryer veprën e sipërshënuar penale”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat