Babi i Bekim Kastratit vjen me një porosi për ata që i bënë atentat birit të tij

Aktuale

Babi i Bekim Kastratit vjen me një porosi për ata që i bënë atentat birit të tij

Nga: M.H. Më: 4 dhjetor 2021 Në ora: 22:10
Esat Geci dhe babi i gazetarit Bekim Kastratit

Ish-truproja e presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova, Esat Geci, përmes një postimi në Facebok ka bërë të ditur që ka vizituar babin e gazetarit Bekim Kastarti.

Kastrati ishte gazetar në Gazetën “Bota sot” dhe u vra në një atentat në vitin 2001, përcjell “Bota sot”.

Geci thotë që edhe pse mixha Hajriz is htyrë në moshë dhe jo me shëndet të mirë i la një fjalë: “Kriminelët dhe urdhënësit kanë qenë në shërbim të Serbis,sepse kanë sulmuar dhe vrarë vetëm familje të forta”.

Postimi i plotë

Sot,isha në vizitë te mixha Hajriz babai i gazetarit Bekim Kastrati, të vrarë në një atentat në vitin 2001 ku në atë atentat u vra dhe Besim Dajaku dhe u plagos rëndë vëllau ime Gania. Mixha Hajriz edhe pse i shtyrë në moshë dhe më shëndet jo të mirë më la një fjalë të cilën po e ndaj me ju:”Kriminelët dhe urdhënësit kanë qenë në shërbim të Serbisë,sepse kanë sulmuar dhe vrarë vetëm familje të forta”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat