​Kuvendi miraton Projektligjin për të drejtat pronësore të shtetasve të huaj në Kosovë

Aktuale

​Kuvendi miraton Projektligjin për të drejtat pronësore të shtetasve të huaj në Kosovë

Më: 21 janar 2022 Në ora: 11:55
Kuvendi i Kosovës

Kuvendi i Kosovës ka miratuar Projektligjin për të drejtat pronësore të shtetasve të huaj në Kosovë.

Përkrahje këtij projektligji i dhanë 75 deputetë.

Ndërsa deputetët e Lidhjes Demokratike të Kosovës u përmbajtën nga votimi.

Paraprakisht të zgjedhurit e popullit miratuan edhe katër amendamente përcjellëse të këtij projektligji.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat