Ankohet Jasharaj: Në bankë kam para sa për një varr, asnjë prej fëmijëve nuk punon

Aktuale

Ankohet Jasharaj: Në bankë kam para sa për një varr, asnjë prej fëmijëve nuk punon

Më: 23 prill 2022 Në ora: 19:12
Rrahman Jasharaj

Rrahman Jasharaj është në krye të sindikatës së arsimit në Kosovë prej vitesh.

Përgjatë gjithë pushteteve, ai ka luftuar për mirëqenie të arsimtarëve duke kërkuar rroga më të mëdha.

Derisa grevat kanë qenë dhe vazhdojnë të mbeten specialitet i tij sa herë që pushteti refuzon përmbushjen e kërkesave.

Megjithatë, vetë Jasharaj thotë se nuk qëndron mirë financiarisht.

Në një intervistë në “Oxygen show” të Besim Dinës, ka treguar se nuk i ka punët mirë me partitë dhe si argument e tregon se asnjë prej fëmijëve nuk e ka të punësuar.

Përveç kësaj, Jasharaj në këtë intervistë thotë se ka para vetëm për një varr. Ai thotë se një gjë e tillë mund edhe të vërtetohet nga shteti.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat