E injoroi Gërvallën, Rama në mes dy ‘vëllezërve’ Vuçiq dhe Dodik/ Kraki ‘shpërthen’ me akuza ndaj tij

Aktuale

E injoroi Gërvallën, Rama në mes dy ‘vëllezërve’ Vuçiq dhe Dodik/ Kraki ‘shpërthen’ me akuza ndaj tij

Nga: A.M Më: 12 maj 2022 Në ora: 15:52
Nezir Kraki

Profesori shqiptar në Universitetin e Parisit, Nezir Kraki ka reaguar ashpër ndaj një postimit të kryeministrit shqiptar, Edi Rama.

Rama postoi fotografi nga darka formale që e mbajti me shefin e diplomacisë evropiane Josep Borrell dhe liderët e tjerë të Ballkanit Perëndimor.

Ai aty shihet krah për krah me Dodikun dhe Vuçiqin, ndërsa, ministrja e Kosovës, Donika Gërvalla u la anash në fund.

Kraki tha se Gërvalla nuk u respektua fare.

“Një grua prezente, ministre e jashtme e Kosovës, është lënë anash, pa u respektu as nga Borell proserbi, as nga Ed antikosovari. Idiota që të dy!”, shkroi Kraki në Facebook, përcjell “Bota sot”.

Postimi i plotë

Edi Rama në foton familjare në mes dy vëllezërve.

Një grua prezente, ministre e jashtme e Kosovës, është lënë anash, pa u respektu as nga Borell proserbi, as nga Ed antikosovari. Idiota që të dy!

Image
Postimi i Edi Ramës
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat