Mundësi punësimi në Ministrinë e Mbrojtjes, pritet të shpallet konkurs pune për këto pozita

Aktuale

Mundësi punësimi në Ministrinë e Mbrojtjes, pritet të shpallet konkurs pune për këto pozita

Më: 21 maj 2022 Në ora: 11:37
Armend Mehaj

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka njoftuar se ministria që drejton së shpejti do të hapë konkurs për 75 pozita specialistike si pjesë e resursve humane. 

Pozitat që do të hapen variojnë nga mjeku specialist e deri te inxhinierët e ndërtimtarisë.

Mehaj ka thënë se ushtria po rritet e bashkë me të po ngriten edhe resurset humane.

“Konkurset do të hapen përgjatë periudhave të ndryshme kohore, në grupe, sipas fushave specifike të kërkuara. Ushtria po rritet, e bashkë me të po ngriten dhe kapacitetet e resurseve humane. Ministria e Mbrojtjes është më e gatshme se kurrë të mbështes tranzicionin e FSK-së drejt një ushtrie të përgatitur në aspektin profesional dhe operacional që përmbush standardet Euro-Atlantike”, ka shkruar Mehaj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat